"צדיק כתמר יפרח" אתר לשימור המורשת הבבליתבאתר זה ימצא הקורא חומרים רבים ומגוונים של המסורת הרוחנית הבבלית, שהוקלטו, לוקטו, עובדו, מוינו וקוטלגו על-ידי איש החסד הרב עזרא דשט ז"ל, שזהו לו מפעל חייו.

באתר שמורים חומרי המורשת הבאים:

  • הקראת כל ספרי התנ"ך על טעמיהם ודקדוקם בהגייה בבלית, בצירוף תמליליהם המנוקדים והמוטעמים, חלקם עם פירוש ייחודי, המעובד עבור ילדים על פי מפרשי התנ"ך.

  • הקלטות של כ-400 תפילות, קינות, והקראות ממעגל השנה המבוצעים בהגייה בבלית ע"י חזנים שונים. (בין ההקראות נמצא גם את ההגדה ופרקי-האבות בצירוף תמליליהם המנוקדים).

  • הקלטות של קרוב ל-500 פיוטים ממעגל השנה, מסודרים לפי הספר "ספר שירים – תהילת ישרים השלם" מאת צאלח מנצור, המבוצעים בהגייה בבלית ע"י חזנים שונים.

  • הקלטות של למעלה מ-200 אירועים תורניים שונים, תפילות יחיד וקהל, חזנות, קריאה מוטעמת ובניגון, שירה ונגינה, שיחה והוראה, המושמעים ע"י רבנים, חזנים, מורים וקהלים שונים מהעדה הבבלית.

  • קורס קריאה מדויקת בתנ"ך אותו פיתח והנחיל הרב עזרא דשט ז"ל. הוא ראה בקריאה המדויקת את היסוד לשימור מורשת יהדות-המזרח, שעליו מבוסס גם הפיתוח ההדרגתי של התלמידים למדרגות הלימוד הגבוהות, כסולם המוצב ארצה וראשו מגיע השמיימה.

האתר הוקם על-ידי משפחתו, במטרה לשמר, לתת אפשרות לכל דורש, לקרוא, לשמוע, להתרשם וללמוד, לקיים את דברי המדרש (אבות דרבי נתן פרק מא): "תורה מונחת בקרן זווית, כל הרוצה ליטול יבוא וייטול".


פוסטים אחרונים

הצג הכול

האגודה לעידוד המחקר, הספרות והאמנות מיסודם של יוצאי עיראק בישראל (אח"י) מכריזה על הגשת מועמדויות לפרס אח"י לשנת 2022. רשאי להגיש מועמדות מי שמלאו לו 18 שנים והוא עוסק בתחומים הבאים: א. בתחום המחקר